Powłoki specjalne

Metal Improvement Company jest wiodącą na rynku firmą w zakresie rozwoju i zastosowań powłok technicznych. Zapewniają one m. in. ochronę antykorozyjną, poprawę żywotności, zwiększenie wydajności części oraz zmniejszenie kosztów utrzymania w dobrym stanie.

Metal Improvement Company posiada na całym świcie filie wykonujące powłoki:

E/M Coating Services z siedzibą w Wielkiej Brytanii i USA, która jest czołowym zakładem wykonującym trwałe powłoki smarowe (Solid Lubricants) i aplikacje grubej warstwy cynku (Heavy Zinc Applications). Informacje znajdują się na stronie zakład w Unna .

Nasze zakład filialny w Galway w Irlandii specjalizuje się w zastosowaniu parylenu, który wytwarza ultracienką, wiernokątową powłokę, wykorzystywaną specjalnie w przemyśle samochodowym, lotniczym i w medycynie. Dalsze informacje znajdują się na stronie www.parylene.co.uk lub specjalne Division Information page.

Dzięki naszemu zakładowi w Unna także rozszerzyliśmy nasza zdolności wykonywania powłok w Europie– dalsze zakłady: informacje znajdą Państwo na stronie Global Location.

W roku 2011 MIC nabyła 3 zakłady produkcji powłok plazmowych/powłok Thermaspray w USA, które były znane wcześniej jako BASF Surface Technologies. Te filie mają bogatą w tradycje historię tworzenia wysoko rozwiniętych powłok Thermospray do turbin samolotowych i przemysłowych turbin gazowych. Początkiem tych zakładów filialnych była firma General Plasma Inc. / East Windsor CT, które została wykupiona przez Engelhard Corporation w roku 1994. Firma Metal Improvement otworzy w wkrótce lub w okresie średnioterminowym dalsze zakłady wykonywania powłokThermal Spray w Europie i Azji. Dalsze informacje: patrz www.metalimprovement.com.